+90 (535) 354 98 35

HAKKIMIZDA

Sermat Kartela ve Matbaacılık 1995 yılından bu yana reklam ve baskı sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. İlk başlarda uzmanlık alanı serigraf baskı olan firmamız özellikle son 8 senedir uzmanlık alanını sadece deri firmalarına özel renk kartelaları üretmek ve basım alanına çevirmiş ve bu konuda oldukça uzmanlaşmıştır. Geniş ürün yelpazesi, çözüm üreten yaklaşımı, uygun fiyat ve kaliteli hizmetiyle bu sektörde saygın bir yer edinmiştir.

Renk kartelası deri üreticileri için vazgeçilmez ürünlerden biridir. Deri imalatı yapan firmalar ürünlerini pazarlayabilmek ve renklerini müşterilerine sunabilmek için kesinlikle bir kartela yaptırmak zorundalar veya mevcut olan renk kartelalarını baz almaları gerekmektedir. Her firma hem kendi reklamlarını yapmak ve hem de renklerini göstermek için deri renk kartelası yapmalıdır. Renk sayısına göre normal katlamalı veya yelpaze şeklinde deri kartelası yapılabilmektedir. Deri renk kartelası yapacağımız renkler çok fazla ise yelpaze renk kartelasını tercih etmemiz gerekmektedir. Kartela imalatında pigment oranı yüksek deriler serigrafi baskı yöntemi ile kağıt üzerine aktarılmaktadır.
 
Deri renk kartelası temel olarak üç yöntem ile yapılır. Birinci yöntemde sizden aldığımız deriler, serigrafi baskı yöntemi ile kağıt üzerine aktarılarak renk çipleri oluşturulur. İkinci yöntemde orijinal deriler yine serigrafi baskı yöntemi ile kağıda zemin olarak basılır ve renk çipleri halinde özel bıçakla kesilir. Kesilen renk çipleri 70x100cm otomatik yapıştırma makinemiz ile bir kerede kartela üzerine yapıştırılarak kartela oluşturulur. Hammerton deriler ise kağıt üzerine uygulandıktan sonra yine bu yöntemle kesilip karteladaki yerlerine otomatik makine yardımı ile el değmeden yapıştırılır. Üçüncü yöntem ise yelpaze şeklinde deri kartelasıdır. Renk adedine göre bir sayfada iki, üç veya dört renk bulunabilmektedir.

Daha detaylı bilgiler için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Sizlere en uygun maliyet ve en yüksek kalitede hizmet edebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Boya Kartelası çeşitlerimizi www.boyakartelasi.com web sitemizden inceleyebilirsiniz...